Seria I

Clasament

# Echipa Pct.
1. Săgeata Năvodari 12
2. Ceahlăul 10
3. Concordia 10
.. ........ ..
14. FC Snagov 3
17. CF Brăila 1
18. Gloria Buzău -3
>> Clasamentul detaliat <<

Derby-ul etapei

:
Ceahlăul
-
FC Botoşani

Etapa 4

Meci ##
Gloria Buzău - Săgeata Năvodari 1-2
Steaua II Bucureşti - CF Brăila 1-0
Delta Tulcea - Dunărea Galaţi 1-1
FC Snagov - Juventus Bucureşti 2-1
Farul Constanţa - CS Otopeni 1-0
Viitorul Constanţa - Ceahlăul Piatra Neamţ 2-2
Astra II Giurgiu - FC Botoşani 2-1
Concordia Chiajna - Dinamo II Bucureşti 2-0

Etapa 2

Meci ##
Sportul Studenţesc - Victoria 1-2
FC Snagov - Petrolul 3-0
Săgeata - Delta Tulcea 1-2
Dunărea Gl. - CSM Rm.-Sărat 1-0
Dinamo II - Steaua II 1-2
FCM Bacău - Tricolorul 4-0
Cetatea - Gloria Buzău 0-2
FC Botoşani - Dunărea Giu. 0-1
Farul - Concordia 1-4

Intra in echipa

Liga2.info:

- iti place fotbalul si esti fanul unei echipe din Liga a 2-a?

-crezi ca ai putea sa scrii pe siteul nostru informatii despre echipa ta favorita?

 -poti aduce informatii despre una dintre peluzele din liga a 2-a?
   Atunci inseamna ca locul tau este printre noi si anume in echipa "Liga2.info"
   Cand vom ajunge la un anume numar de autori se va da startul "Campionatului autorilor-Liga2.info"
Rămâneţi aproape!

Alemannia Aachen
Etapa 1 - 07/10.08.2009
1. FC Kaiserslautern 2 - 1 SpVgg. Greuther Fürth
FSV Frankfurt 1899 1 - 2 MSV Duisburg
DSC Arminia Bielefeld 3 - 1 FC Hansa Rostock
FC Energie Cottbus 3 - 1 FC Augsburg
FC St. Pauli 2 - 1 Rot Weiss Ahlen
SC Rot-Weiß Oberhausen 0 - 3 1. FC Union Berlin
TSV 1860 München - TuS Koblenz
Karlsruher SC 1 - 1 Alemannia Aachen
Fortuna Düsseldorf 3 - 0 SC Paderborn 07

Etapa 2 - 14/17.08.2009
Alemannia Aachen 0 - 5 FC St. Pauli
SpVgg. Greuther Fürth 4 - 0 FSV Frankfurt 1899
MSV Duisburg 2 - 2 FC Energie Cottbus
Rot Weiss Ahlen 0 - 1 1. FC Kaiserslautern
FC Augsburg 2 - 2 SC Rot-Weiß Oberhausen
FC Hansa Rostock 2 - 1 TSV 1860 München
TuS Koblenz 3 - 2 DSC Arminia Bielefeld
1. FC Union Berlin 1 - 0 Fortuna Düsseldorf
SC Paderborn 07 2 - 0 Karlsruher SC

Etapa 3 - 21/24.08.2009
FC Energie Cottbus 1 - 3 SpVgg. Greuther Fürth
DSC Arminia Bielefeld 1 - 2 FC Augsburg
1. FC Kaiserslautern 1 - 1 Alemannia Aachen
FC St. Pauli 2 - 2 MSV Duisburg
SC Rot-Weiß Oberhausen 2 - 0 Rot Weiss Ahlen
TSV 1860 München 1 - 3 Karlsruher SC
FSV Frankfurt 1899 0 - 0 SC Paderborn 07
1. FC Union Berlin 1 - 0 FC Hansa Rostock
Fortuna Düsseldorf 1 - 0 TuS Koblenz

Etapa 4
Luni 31 August
MSV Duisburg 3-0 Fortuna Düsseldorf
Duminica 30 August
FC Augsburg 1-1 1. FC Union Berlin
Alemannia Aachen 3-0 FSV Frankfurt
SC Paderborn 0-0 1. FC Kaiserslautern
Sambata 29 August
Greuther Fürth 2-4 DSC Arminia Bielefeld
FC Hansa Rostock 0-2 RW Oberhausen
Vineri 28 August
RW Ahlen 0-0 TSV 1860 München
Karlsruher SC 0-4 FC St.Pauli
TuS Koblenz 0-2 FC Energie Cottbus

Etapa 5 - 11/14.09.2009
FC Energie Cottbus - Karlsruher SC
DSC Arminia Bielefeld - Rot Weiss Ahlen
1. FC Kaiserslautern - MSV Duisburg
SC Rot-Weiß Oberhausen - Alemannia Aachen
TSV 1860 München - SpVgg. Greuther Fürth
FC Hansa Rostock - TuS Koblenz
FSV Frankfurt 1899 - FC St. Pauli
1. FC Union Berlin - SC Paderborn 07
Fortuna Düsseldorf - FC Augsburg

Etapa 6 - 18/21.09.2009
Karlsruher SC - FSV Frankfurt 1899
Alemannia Aachen - TSV 1860 München
SpVgg. Greuther Fürth - SC Rot-Weiß Oberhausen
MSV Duisburg - DSC Arminia Bielefeld
FC St. Pauli - 1. FC Kaiserslautern
Rot Weiss Ahlen - Fortuna Düsseldorf
FC Augsburg - FC Hansa Rostock
TuS Koblenz - 1. FC Union Berlin
SC Paderborn 07 - FC Energie Cottbus

Etapa 7 - 25/28.09.2009
FC Energie Cottbus - FSV Frankfurt 1899
DSC Arminia Bielefeld - FC St. Pauli
1. FC Kaiserslautern - Karlsruher SC
SC Rot-Weiß Oberhausen - MSV Duisburg
FC Augsburg - TuS Koblenz
TSV 1860 München - SC Paderborn 07
FC Hansa Rostock - SpVgg. Greuther Fürth
1. FC Union Berlin - Rot Weiss Ahlen
Fortuna Düsseldorf - Alemannia Aachen

Etapa 8 - 02/05.10.2009
Karlsruher SC - DSC Arminia Bielefeld
Alemannia Aachen - FC Energie Cottbus
SpVgg. Greuther - Fürth Fortuna Düsseldorf
MSV Duisburg - 1. FC Union Berlin
FC St. Pauli - TSV 1860 München
Rot Weiss Ahlen - FC Hansa Rostock
TuS Koblenz - SC Rot-Weiß Oberhausen
FSV Frankfurt 1899 - 1. FC Kaiserslautern
SC Paderborn 07 - FC Augsburg

Etapa 9 - 16/19.10.2009
FC Energie Cottbus - 1. FC Kaiserslautern
DSC Arminia Bielefeld - Alemannia Aachen
SC Rot-Weiß Oberhausen - FC St. Pauli
FC Augsburg - Karlsruher SC
TSV 1860 München - MSV Duisburg
FC Hansa Rostock - SC Paderborn 07
TuS Koblenz - Rot Weiss Ahlen
1. FC Union Berlin - SpVgg. Greuther Fürth
Fortuna Düsseldorf - FSV Frankfurt 1899

Etapa 10 - 23/26.10.2009
Karlsruher SC - SC Rot-Weiß Oberhausen
Alemannia Aachen - 1. FC Union Berlin
SpVgg. Greuther Fürth - TuS Koblenz
MSV Duisburg - FC Hansa Rostock
1. FC Kaiserslautern - Fortuna Düsseldorf
FC St. Pauli - FC Energie Cottbus
Rot Weiss Ahlen - FC Augsburg
FSV Frankfurt 1899 - TSV 1860 München
SC Paderborn 07 - DSC Arminia Bielefeld

Etapa 11 - 30.10/02.11.2009
DSC Arminia Bielefeld - FC Energie Cottbus
SC Rot-Weiß Oberhausen - SC Paderborn 07
Rot Weiss Ahlen - SpVgg. Greuther Fürth
FC Augsburg - Alemannia Aachen
TSV 1860 München - 1. FC Kaiserslautern
FC Hansa Rostock - FC St. Pauli
TuS Koblenz - MSV Duisburg
1. FC Union Berlin - FSV Frankfurt 1899
Fortuna Düsseldorf - Karlsruher SC

Etapa 12 - 06/09.11.2009
FC Energie Cottbus - TSV 1860 München
Karlsruher SC - 1. FC Union Berlin
Alemannia Aachen - FC Hansa Rostock
SpVgg. Greuther Fürth - FC Augsburg
MSV Duisburg - Rot Weiss Ahlen
1. FC Kaiserslautern - SC Rot-Weiß Oberhausen
FC St. Pauli - Fortuna Düsseldorf
FSV Frankfurt 1899 - DSC Arminia Bielefeld
SC Paderborn 07 - TuS Koblenz

Etapa 13 - 20/23.11.2009
DSC Arminia Bielefeld - TSV 1860 München
SpVgg. Greuther Fürth - MSV Duisburg
SC Rot-Weiß Oberhausen - FSV Frankfurt 1899
Rot Weiss Ahlen - SC Paderborn 07
FC Augsburg - FC St. Pauli
FC Hansa Rostock - Karlsruher SC
TuS Koblenz - Alemannia Aachen
1. FC Union Berlin - 1. FC Kaiserslautern
Fortuna Düsseldorf - FC Energie Cottbus

Etapa 14 - 27/30.11.2009
FC Energie Cottbus - SC Rot-Weiß Oberhausen
Karlsruher SC - TuS Koblenz
Alemannia Aachen - Rot Weiss Ahlen
MSV Duisburg - FC Augsburg
1. FC Kaiserslautern - DSC Arminia Bielefeld
FC St. Pauli - 1. FC Union Berlin
TSV 1860 München - Fortuna Düsseldorf
FSV Frankfurt 1899 - FC Hansa Rostock
SC Paderborn 07 - SpVgg. Greuther Fürth

Etapa 15 - 04/07.12.2009
SpVgg. Greuther Fürth - Alemannia Aachen
SC Rot-Weiß Oberhausen - TSV 1860 München
Rot Weiss Ahlen - Karlsruher SC
FC Augsburg - FSV Frankfurt 1899
FC Hansa Rostock - 1. FC Kaiserslautern
TuS Koblenz - FC St. Pauli
1. FC Union Berlin - FC Energie Cottbus
Fortuna Düsseldorf - DSC Arminia Bielefeld
SC Paderborn 07 - MSV Duisburg

Etapa 16 - 11/14.12.2009
FC Energie Cottbus - FC Hansa Rostock
Karlsruher SC - MSV Duisburg
DSC Arminia Bielefeld - 1. FC Union Berlin
Alemannia Aachen - SC Paderborn 07
1. FC Kaiserslautern - TuS Koblenz
FC St. Pauli - SpVgg. Greuther Fürth
TSV 1860 München - FC Augsburg
FSV Frankfurt 1899 - Rot Weiss Ahlen
Fortuna Düsseldorf - SC Rot-Weiß Oberhausen

Etapa 17 - 18/21.12.2009
SpVgg. Greuther Fürth - Karlsruher SC
MSV Duisburg - Alemannia Aachen
SC Rot-Weiß Oberhausen - DSC Arminia Bielefeld
Rot Weiss Ahlen - FC Energie Cottbus
FC Augsburg - 1. FC Kaiserslautern
FC Hansa Rostock - Fortuna Düsseldorf
TuS Koblenz - FSV Frankfurt 1899
1. FC Union Berlin - TSV 1860 München
SC Paderborn 07 - FC St. Pauli

Etapa 18 - 15/18.01.2010
FC Augsburg - FC Energie Cottbus
Alemannia Aachen - Karlsruher SC
FC Hansa Rostock - DSC Arminia Bielefeld
SpVgg. Greuther Fürth - 1. FC Kaiserslautern
Rot Weiss Ahlen - FC St. Pauli
1. FC Union Berlin - SC Rot-Weiß Oberhausen
TuS Koblenz - TSV 1860 München
MSV Duisburg - FSV Frankfurt 1899
SC Paderborn 07 - Fortuna Düsseldorf

Etapa 19 - 22/25.01.2010
FC St. Pauli - Alemannia Aachen
FSV Frankfurt 1899 - SpVgg. Greuther Fürth
FC Energie Cottbus - MSV Duisburg
1. FC Kaiserslautern - Rot Weiss Ahlen
SC Rot-Weiß Oberhausen - FC Augsburg
TSV 1860 München - FC Hansa Rostock
DSC Arminia Bielefeld - TuS Koblenz
Fortuna Düsseldorf - 1. FC Union Berlin
Karlsruher SC - SC Paderborn 07

Etapa 20 - 29.01/01.02.2010
SpVgg. Greuther Fürth - FC Energie Cottbus
FC Augsburg - DSC Arminia Bielefeld
Alemannia Aachen - 1. FC Kaiserslautern
MSV Duisburg - FC St. Pauli
Rot Weiss Ahlen - SC Rot-Weiß Oberhausen
Karlsruher SC - TSV 1860 München
SC Paderborn 07 - FSV Frankfurt 1899
FC Hansa Rostock - 1. FC Union Berlin
TuS Koblenz - Fortuna Düsseldorf

Etapa 21 - 05/08.02.2010
FC St. Pauli - Karlsruher SC
FSV Frankfurt 1899 - Alemannia Aachen
DSC Arminia Bielefeld - SpVgg. Greuther Fürth
Fortuna Düsseldorf - MSV Duisburg
TSV 1860 München - Rot Weiss Ahlen
1. FC Union Berlin - FC Augsburg
SC Rot-Weiß Oberhausen - FC Hansa Rostock
FC Energie Cottbus - TuS Koblenz
1. FC Kaiserslautern - SC Paderborn 07

Etapa 22 - 12/15.02.2010
Karlsruher SC - FC Energie Cottbus
Rot Weiss Ahlen - DSC Arminia Bielefeld
MSV Duisburg - 1. FC Kaiserslautern
Alemannia Aachen - SC Rot-Weiß Oberhausen
SpVgg. Greuther Fürth - TSV 1860 München
TuS Koblenz - FC Hansa Rostock
FC St. Pauli - FSV Frankfurt 1899
SC Paderborn 07 - 1. FC Union Berlin
FC Augsburg - Fortuna Düsseldorf

Etapa 23 - 19/22.02.2010
FSV Frankfurt 1899 - Karlsruher SC
TSV 1860 München - Alemannia Aachen
SC Rot-Weiß Oberhausen - SpVgg. Greuther Fürth
DSC Arminia Bielefeld - MSV Duisburg
1. FC Kaiserslautern - FC St. Pauli
Fortuna Düsseldorf - Rot Weiss Ahlen
FC Hansa Rostock - FC Augsburg
1. FC Union Berlin - TuS Koblenz
FC Energie Cottbus - SC Paderborn 07

Etapa 24 - 26.02/01.03.2010
FSV Frankfurt 1899 - FC Energie Cottbus
FC St. Pauli - DSC Arminia Bielefeld
Karlsruher SC - 1. FC Kaiserslautern
MSV Duisburg - SC Rot-Weiß Oberhausen
TuS Koblenz - FC Augsburg
SC Paderborn 07 - TSV 1860 München
SpVgg. Greuther Fürth - FC Hansa Rostock
Rot Weiss Ahlen - 1. FC Union Berlin
Alemannia Aachen - Fortuna Düsseldorf

Etapa 25 - 05/08.03.2010
DSC Arminia Bielefeld - Karlsruher SC
FC Energie Cottbus - Alemannia Aachen
Fortuna Düsseldorf - SpVgg. Greuther Fürth
1. FC Union Berlin - MSV Duisburg
TSV 1860 München - FC St. Pauli
FC Hansa Rostock - Rot Weiss Ahlen
SC Rot-Weiß Oberhausen - TuS Koblenz
1. FC Kaiserslautern - FSV Frankfurt 1899
FC Augsburg - SC Paderborn 07

Etapa 26 - 12/15.03.2010
1. FC Kaiserslautern - FC Energie Cottbus
Alemannia Aachen - DSC Arminia Bielefeld
FC St. Pauli - SC Rot-Weiß Oberhausen
Karlsruher SC - FC Augsburg
MSV Duisburg - TSV 1860 München
SC Paderborn 07 - FC Hansa Rostock
Rot Weiss Ahlen - TuS Koblenz
SpVgg. Greuther Fürth - 1. FC Union Berlin
FSV Frankfurt 1899 - Fortuna Düsseldorf

Etapa 27 - 19/22.03.2010
SC Rot-Weiß Oberhausen - Karlsruher SC
1. FC Union Berlin - Alemannia Aachen
TuS Koblenz - SpVgg. Greuther Fürth
FC Hansa Rostock - MSV Duisburg
Fortuna Düsseldorf - 1. FC Kaiserslautern
FC Energie Cottbus - FC St. Pauli
FC Augsburg - Rot Weiss Ahlen
TSV 1860 München - FSV Frankfurt 1899
DSC Arminia Bielefeld - SC Paderborn 07

Etapa 28 - 26/29.03.2010
FC Energie Cottbus - DSC Arminia Bielefeld
SC Paderborn 07 - SC Rot-Weiß Oberhausen
SpVgg. Greuther Fürth - Rot Weiss Ahlen
Alemannia Aachen - FC Augsburg
1. FC Kaiserslautern - TSV 1860 München
FC St. Pauli - FC Hansa Rostock
MSV Duisburg - TuS Koblenz
FSV Frankfurt 1899 - 1. FC Union Berlin
Karlsruher SC - Fortuna Düsseldorf

Etapa 29 - 01/05.04.2010
TSV 1860 München - FC Energie Cottbus
1. FC Union Berlin - Karlsruher SC
FC Hansa Rostock - Alemannia Aachen
FC Augsburg - SpVgg. Greuther Fürth
Rot Weiss Ahlen - MSV Duisburg
SC Rot-Weiß Oberhausen - 1. FC Kaiserslautern
Fortuna Düsseldorf - FC St. Pauli
DSC Arminia Bielefeld - FSV Frankfurt 1899
TuS Koblenz - SC Paderborn 07

Etapa 30 - 09/12.04.2010
TSV 1860 München - DSC Arminia Bielefeld
MSV Duisburg - SpVgg. Greuther Fürth
FSV Frankfurt 1899 - SC Rot-Weiß Oberhausen
SC Paderborn 07 - Rot Weiss Ahlen
FC St. Pauli - FC Augsburg
Karlsruher SC - FC Hansa Rostock
Alemannia Aachen - TuS Koblenz
1. FC Kaiserslautern - 1. FC Union Berlin
FC Energie Cottbus - Fortuna Düsseldorf

Etapa 31 - 16/19.04.2010
SC Rot-Weiß Oberhausen - FC Energie Cottbus
TuS Koblenz - Karlsruher SC
Rot Weiss Ahlen - Alemannia Aachen
FC Augsburg - MSV Duisburg
DSC Arminia Bielefeld - 1. FC Kaiserslautern
1. FC Union Berlin - FC St. Pauli
Fortuna Düsseldorf - TSV 1860 München
FC Hansa Rostock - FSV Frankfurt 1899
SpVgg. Greuther Fürth - SC Paderborn 07

Etapa 32 - 23/26.04.2010
Alemannia Aachen - SpVgg. Greuther Fürth
TSV 1860 München - SC Rot-Weiß Oberhausen
Karlsruher SC - Rot Weiss Ahlen
FSV Frankfurt 1899 - FC Augsburg
1. FC Kaiserslautern - FC Hansa Rostock
FC St. Pauli - TuS Koblenz
FC Energie Cottbus - 1. FC Union Berlin
DSC Arminia Bielefeld - Fortuna Düsseldorf
MSV Duisburg - SC Paderborn 07

Etapa 33 - 02.05.2010
FC Hansa Rostock - FC Energie Cottbus
MSV Duisburg - Karlsruher SC
1. FC Union Berlin - DSC Arminia Bielefeld
SC Paderborn 07 - Alemannia Aachen
TuS Koblenz - 1. FC Kaiserslautern
SpVgg. Greuther Fürth - FC St. Pauli
FC Augsburg - TSV 1860 München
Rot Weiss Ahlen - FSV Frankfurt 1899
SC Rot-Weiß Oberhausen - Fortuna Düsseldorf

Etapa 34 - 09.05.2010
Karlsruher SC - SpVgg. Greuther Fürth
Alemannia Aachen - MSV Duisburg
DSC Arminia Bielefeld - SC Rot-Weiß Oberhausen
FC Energie Cottbus - Rot Weiss Ahlen
1. FC Kaiserslautern - FC Augsburg
Fortuna Düsseldorf - FC Hansa Rostock
FSV Frankfurt 1899 - TuS Koblenz
TSV 1860 München - 1. FC Union Berlin
FC St. Pauli - SC Paderborn 07

Category : | edit post
counter

0 Response to "Programul Bundesliga 2 pentru sezonul 2009/10"

Share/Save/Bookmark
Seria II

Clasament

# Echipa Pct.
1. Petrolul Ploieşti 12
2. CS Mioveni 8
3. Voinţa Sibiu 8
.. ........ ..
14. FC Argeş 3
15. Gaz Metan CFR Craiova 3
16. CSM Râmnicu Vâlcea 0

Derby-ul etapei

:
Petrolul
-
FC Argeş

Etapa 4

Meci @@
FC UTA Arad - Petrolul Ploieşti 2-3
FC Bihor Oradea - CS Mioveni 0-2
CSM Râmnicu Vâlcea - ACU Arad 1-2
Minerul Lupeni - Voinţa Sibiu 0-1
FC Silvania Şimleu Silvaniei - Arieşul Turda 1-0
Unirea Alba Iulia - Gaz Metan CFR Craiova 1-0
FC Argeş Piteşti - Mureşul Deva 3-0
ACS MU Poli Iaşi - ALRO Slatina 0-0

Etapa 2

Meci @@
CSM Rm.-Vâlcea - Fortuna 6-1
Dacia Mioveni - FC Silvania 1-1
FC Drobeta - FC Argeş 0-1
FCM Tg. Mureş - CS Otopeni 1-1
Arieşul Turda - CFR Craiova 2-3
Mureşul Deva - Minerul Lupeni 1-0
U Cluj - FC Baia Mare 1-1
UTA Arad - FC Bihor 0-0
Jiul - Liberty 3-0

Comentarii recente



Ultimele postari